העיר הלבנה - עופרים
שמורת עיינות צוקים
10 ביולי 2016
מנזר המצלבה
10 ביולי 2016

העיר הלבנה

מתחם העיר הלבנה הממוקם בפארק וולפסון יכול לשמש נקודת פתיחה או סיום לסיור מרתק בעיר הלבנה היא תל אביב החוגגת השנה 100 שנים להיווסדה.המקום הוא מקום בילוי לכל המשפחה עם מוקדי עניין לגדולים ולקטנים.

ביום חורפי עם שמש חמימה נצא להכיר את העיר הלבנה הזדמנות לקחת את הילדים אל מרחבי הדשא , שפע של חניה וגם מגלשות והכל באדיבות עיריית תל אביב.
המיקום:בין דרך השלום ,כביש הטייסים ורח’ לה-גרדיה
בעיר הלבנה אטרקציה גם לגדולים- פסל סביבתי של דני קרוון. הפסל הוא מחווה לכבוד מקימי העיר ת”א שכינויה העיר הלבנה, היא כונתה כך משום שבתי העיר הראשונים טויחו ונצבעו בלבן.במרכז המיצב מגדל תצפית בגובה 20 מ’ ממנו נשקפת לכיוון מערב העיר הלבנה עד הים הכחול ובמזרח נראים הרי יהודה. במיצב ישנה פירמידה המדמה את האוהלים בהם גרו על שפת הים החלוצים שבנו את בתי העיר הלבנה.במיצב גם אמפיתיאטרון שקוע המזכיר את ברכות האגירה וההשקיה של הפרדסים שהקיפו את העיר. בנוסף יש כיפה חצויה ובין חלקיה עץ זית המרמז על נוף הדיונות שהקיפו אותנו בעבר. ישנו גם מבנה ריבועי בקווים ישרים המזכיר את בתי הבאוהאוס שהיו ליבה של העיר הלבנה. בתי הבאוהאוס זיכו את ת”א בתואר אתר מורשת עולמי של ארגון אונסקו.
תעלת מים חוצה את המתחם ומזכירה לנו את תעלות ההשקיה של הפרדסים.ולקינוח נחזור לילדים בקצה המתחם ממוקם שעון שמש המשמש מקום גלישה מבוקש לילדים.
מאת: עופר בן דוד מורה דרך ומומחה לטיולים בארץ ,מפעיל את “עופרים טיולים וארועים”-טיולים לפנויים ופנויות.
להתראות בטיולים