הכרויות 2019 - עופרים
טיול לדרום אפריקה 7-15.3.18
29 בינואר 2018
טיול לשבת: לעין עבדת 17.2.18 גילאי 25-44
12 בפברואר 2018

 

הכרויות 2019

שמי עופר בן דוד, ואני חי ונושם את עולם ההיכרויות בלי הפסקה כבר יותר מ- 25 שנה. בשנת 2000 לפני 19 שנה הקמתי את עופרים – חברת טיולים שמטרתה לחבר בין אנשים, ולהביא אותם לחתונה. המטרה שלי היתה למצוא זוגיות בעצמי, מאחר והייתי רווק.

בעולם של אז האינטרנט היה בחיתוליו, וטלפון נייד היה למעטים. בעולם של אז על מנת למצוא זוגיות היו הולכים לשדכנים או מפרסמים מודעה בעיתון. הטרנד המקורי היה לקבל בדואר פעם בחודש רשימת מועמדים להכרות, שמחשב מצא בשבילך. היו גם משרדים שהיית מגיע אליהם. שם צילמו אותך לסרט וידאו, בו סיפרת על עצמך. היית יכול לראות בחורות שהצטלמו כמוך, ואם מישהי מצאה חן בעיניך השדכנית במשרד היתה מחברת בינכם. זה היה שיא הטכנולוגיה.

המסע שלי בארץ חיפוש הזוגיות הסתיים ב- 2003, אז התחתנתי עם עינת, אותה הכרתי בטיולים שלי (טיולי עופרים חברת טיולים אותה הקמתי על מנת למצוא זוגיות לעצמי )

מאז אני ממשיך את המסע מזווית אחרת. אני פוגש אנשים פנויים מכל הגילאים. יש לנו בעופרים שתי קבוצות גיל של מטיילים. קבוצת הצעירים גילאי 25-42, והקבוצה השניה גילאי 40-60. אני פוגש את המטיילים בטיול ומדבר איתם.

אני מדבר טלפונית כל יום עם מי שפונה אלינו להירשם לטיולים. דיברתי כמעט עם כל מי שפנה אלינו, לפחות פעם אחת, ורשומים בעופרים יותר מ- 30,000 פנויים משנת 2000.

אני מכיר את עולם הפנויים פנויות. רואה את המגמות המשתנות. רואה איך הטכנולוגיה שינתה גם את עלם הזוגיות. רואה את הכמות העצומה של גרושים וגרושות.

אין ספק שהמציאות השתנתה, ואיתה הדרך לחפש זוגיות, ולמצוא את בן הזוג הנכון. אני רואה היום איך בנות מגיעות עם רשימת קניות. אני רואה איך פוסלים מישהו רק בגלל שהוא בגובה 1.67, ואצלי ברשימה הוא חייב להיות מינימום 1.70. אני רואה איך מתחתנים עם האדם הלא נכון מהסיבות הלא נכונות, ואחרי שנה חוזרים “לשוק” עם התואר גרוש או גרושה, ועדין לא לומדים את השיעור. אני רואה איך מתחתנים עם האיש המושלם, שעונה לכל הדרישות, ובסוף נשארים לבד.

כבר 25 שנה שאני חי את עולם הסינגלס כנשוי. התובנות שלי רק מתחדדות עם השנים. אני רואה קבוצות פייסבוק קמות ונופלות. אני רואה איך הפנוי או הפנויה עוברים מקבוצה לקבוצה, כי חושבים ששם יהיה המיועד. אני רואה מטיילים שמגיעים אלי לטיול אחד ומצפים להתחתן ,אחרי סריקה של 30 שניות של כל המטיילים באוטובוס ואז הם מחליטים שהמיועד לא שם ומתייאשים.

הרבה פעמים כשאני כותב את סיפורי החתונה, אני רואה בתמונות איך “החתן והכלה” ישבו אחד ליד השני בסבב ההיכרויות אבל לא נפגשו. הם יפגשו רק בטיול החמישי או השישי.

אנחנו היום מתוכנתים לשפוט תוך 9 שניות. אנחנו מוצפים באלפי מסרים של מכירה. במיוחד שאנחנו בסטטוס פנוי או פנויה, התחושה היא של מוצר בחלון ראווה.

יש קורסים שלמים שמלמדים אותנו איזה צבע חולצה ללבוש, כדי שנראה נכון בפייסבוק.

אנחנו חיים בעולם מבולבל. אנחנו מחפשים יציבות בחיים דרך זוגיות. החיפוש אחרי בן הזוג הנכון והריגוש של הצייד הופך להיות העיקר. לתחזק את הקשר ולבנות אותו כבר לא חשוב.

במבט על אלפי הפנויים שטיילו איתנו ודיברתי איתם, חלקם גרושים גרושות, חלקם רווקים, ביניהם אקדמאים וגם נשות עסקים, כולם מחפשים קשר, אבל לא באמת מחפשים במקום הנכון.

בפרספקטיבה של 25 שנה הדרך הנכונה להכיר כיום בשנת 2019 היא דרך טיולים.

זאת הסיבה שכל הזמן אני פוגש זוגות שהכירו בעופרים. אחוזי ההצלחה בהיכרויות דרך טיולים הם הגבוהים ביותר לאורך שנים.

אם הגעתם לכאן אני ממליץ לכם להירשם ולהצטרף לטיול, ולבוא להכיר.

אשמח לענות על שאלות , ובטוח שנשארו הרבה סימני שאלה.

דברו איתי – עופר בן דוד, מורה דרך לזוגיות, הכרויות וטיולים.